O NAS
Zajmujemy się obliczaniem konstrukcji stalowych od ponad 15 lat. Oczywiście konstrukcje wsporcze pod panele fotowoltaiczne (PV) mają dużo krótszy życiorys w naszym portfolio – zaczęliśmy je obliczać w 2016 r. Niemniej jednak nasze doświadczenie zdobyte na innych polach pozwoliło nam na dopasowanie się do nowych wymogów w zakresie wiedzy, doświadczenia i oprogramowania potrzebnego na rynku paneli PV.
Zrealizowaliśmy dziesiątki konstrukcji – dla producentów, inwestorów i odbiorców końcowych. Stworzyliśmy własne procedury obliczeniowe, dzięki którym jesteśmy w stanie odpowiednio szybko dostarczyć wyniki.
Wierzymy, że możemy wpłynąć na ochronę środowiska. Szkody wyrządzone przez ostatnie dekady mają wpływ nie tylko na nas, ale również na nasze dzieci. W pracy przyświeca nam idea, że z każdym nowym projektem jesteśmy bliżsi odwrócenia trendu niszczenia naszego środowiska.
Hej! Przecież na rynku jest mnóstwo firm, które zajmują się obliczaniem konstrukcji stalowych, prawda?
Prawda! Sami współpracujemy z innymi biurami w zakresie konstrukcji stalowych i niewątpliwie mają one wiedzę i doświadczenie, aby liczyć „stal”. Jednak konstrukcje wsporcze pod panele PV charakteryzują się kilkoma aspektami, które często mogą być pomijane w budownictwie ogólnym, a które mają bardzo duże znaczenie w lekkich konstrukcjach pod PV. Takim aspektem jest sposób obciążania wiatrem, śniegiem, zadane imperfekcje konstrukcji, czy w końcu szczegółowe obliczenia elementów cienkościennych. Specjalizujemy się w tych właśnie aspektach.
Pracujemy na oprogramowaniu wykorzystującym tzw. metody elementów skończonych, włączając w to najnowszą metodę skręcania skrępowanego (7 stopni swobody w prętach). Do analiz CFD wykorzystujemy nowoczesny silnik obliczeniowy OpenFoam. Oprócz tego korzystamy z opracowań norm holenderskich (NEN-ISO), niemieckich (DIN) i amerykańskich (ASCE), aby uzupełnić braki Eurokodów w temacie paneli PV.