SolarStal

Projektowanie i optymalizacja konstrukcji pod panele fotowoltaiczne

O NAS

Kim jesteśmy?

Zajmujemy się obliczaniem konstrukcji stalowych od ponad 15 lat. Oczywiście konstrukcje wsporcze pod panele fotowoltaiczne (PV) mają dużo krótszy życiorys w naszym portfolio zaczęliśmy je obliczać w 2016 r. Niemniej jednak nasze doświadczenie zdobyte na innych polach pozwoliło nam na dopasowanie się do nowych wymogów w zakresie wiedzy, doświadczenia i oprogramowania potrzebnego na rynku paneli PV.

Zrealizowaliśmy dziesiątki konstrukcji – dla producentów, inwestorów i odbiorców końcowych. Stworzyliśmy własne procedury obliczeniowe, dzięki którym jesteśmy w stanie odpowiednio szybko dostarczyć wyniki.

Wierzymy, że ...

Wierzymy, że możemy wpłynąć na ochronę środowiska. Szkody wyrządzone przez ostatnie dekady mają wpływ nie tylko na nas, ale również na nasze dzieci. W pracy przyświeca nam idea, że z każdym nowym projektem jesteśmy bliżsi odwrócenia trendu niszczenia naszego środowiska.


Dlaczego my?

Hej! Przecież na rynku jest mnóstwo firm, które zajmują się obliczaniem konstrukcji stalowych, prawda?

Prawda! Sami współpracujemy z innymi biurami w zakresie konstrukcji stalowych i niewątpliwie mają one wiedzę i doświadczenie, aby liczyć „stal”. Jednak konstrukcje wsporcze pod panele PV charakteryzują się kilkoma aspektami, które często mogą być pomijane w budownictwie ogólnym, a które mają bardzo duże znaczenie w lekkich konstrukcjach pod PV. Takim aspektem jest sposób obciążania wiatrem, śniegiem, zadane imperfekcje konstrukcji, czy w końcu szczegółowe obliczenia elementów cienkościennych. Specjalizujemy się w tych właśnie aspektach.

Pracujemy na oprogramowaniu wykorzystującym tzw. metody elementów skończonych, włączając w to najnowszą metodę skręcania skrępowanego (7 stopni swobody w prętach). Do analiz CFD wykorzystujemy nowoczesny silnik obliczeniowy OpenFoam. Oprócz tego korzystamy z opracowań norm holenderskich (NEN-ISO), niemieckich (DIN) i amerykańskich (ASCE), aby uzupełnić braki Eurokodów w temacie paneli PV.KONTAKT:

adres: Wrocław 51-179, ul. Bierzycka 13

email: biuro@solarstal.pl

tel: 0048 506 834 605